Založ si blog

Apokalyptické zatváranie obchodov

Zákon o zatvorení obchodov počas sviatkov bol schválený. Slovenskí dôchodcovia trpko zaplakali, pretože naša ctená vláda schválila zákon o tom, aby počas štátnych sviatkov boli všetky obchody zatvorené.

 

Je pol siedmej ráno a slovenský dôchodca už stepuje pred Kauflandom a čaká na siedmu hodinu, kedy sa otvoria jeho dvere. Keďže večer zaspal už o ôsmej hodine, je doružovučka vyspinkaný a pripravený tlačiť sa s ostatnými spoludôchodcami dovnútra a biť sa o najväčší kus karfiolu, ktorý je práve v akcii. Bežne pracujúci alebo študujúci človek, by sa chcel o takomto čase otáčať na druhú stranu v posteli, ale povinnosti mu to nedovolia. Hoci aj medzi pracujúcimi sa nájdu držgroši, ktorí prídu aj trikrát za deň do obchodu. Objavia sa aj takí, ktorí stepujú a nadávajú, že sa ponáhľajú alebo sa objavia zákazníci, ktorí sú drzí ako opice.

 

Ľudia si ale neuvedomujú, že voľný deň sa dá tráviť aj inak ako nakupovaním, až kým im to nakupovanie nezakáže štát. Veď to ich nezmyselné nakupovanie z nudy už bolo potrebné okresať. Keď to funguje aj v iných krajinách môže to fungovať aj tu. Aspoň tých pár dní v roku budú mať predavačky a predavači z obchodov pokoj. Nebudú počúvať o tom, že tam bola iná cena, že ste im vydali o euro menej, alebo ich hrozne ironické poznámky na veci, za ktoré vy nemôžete.

 

Ako to však vyzerá reálne v praxi? Smiešne. V deň štátneho sviatku, kedy sú obchody zavreté ľudia utekajú na čerpacie stanice. A prečo? Lebo si myslia, že tam kúpia všetko. Omyl je ale pravdou. Ich inteligencia vedie ich ústa, k bizarným otázkam. Naozaj sú takí hlúpi aby prišli pýtať na čerpaciu stanicu vanilkový cukor? Pýtať si dózu kávy alebo liter mlieka je ešte celkom pochopiteľné, aj keď tiež veľmi hlúpe. Ale pýtať si vanilkový cukor je absurdné.

 

Radšej preto neskúšajte pýtať na čerpačke vanilkový cukor, lebo sa vám dostane odpovede od kamionistu, čo stojí v rade za vami s voňajúcim vanilkovým stromčekom do auta.

Peniaze vládnu svetu

09.05.2018

Peniaze hýbu svetom. Sú všade okolo nás a sú nevyhnutnosťou v našom živote. Ľudia na prežitie v spoločnosti potrebujú peniaze. Chodia do práce aby sa mohli potom najesť, obliecť, či ísť viac »

George HW Bush

Georgea Busha staršieho opäť hospitalizovali

27.05.2018 21:20

93-ročný Bush starší trpí formou Parkinsonovej choroby a často ho trápia zápaly pľúc a ďalšie infekcie.

Giuseppe Conte

Populisti vládu v Taliansku nezostavia, prezident odmietol euroskeptika

27.05.2018 20:54, aktualizované: 22:00

Hovorí sa o predčasných parlamentných voľbách, ktoré by mohli byť už v októbri.

utečenci, Grécko

Španielsko počas víkendu zachránilo vyše 500 migrantov

27.05.2018 19:30

Počet migrantov, ktorí sa plavia cez Stredozemné more do Španielska, v posledných rokoch výrazne vzrástol, zatiaľ čo poklesol ich prílev do Talianska a Grécka.

Jemen, americké námorníctvo

Americké vojenské lode preplávali okolo sporných čínskych ostrovov

27.05.2018 18:31

Čína udalosť označila za provokáciu.

marcelastory

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 910x
Priemerná čítanosť článkov: 455x

Autor blogu

Kategórie

Archív