Založ si blog

Apokalyptické zatváranie obchodov

Zákon o zatvorení obchodov počas sviatkov bol schválený. Slovenskí dôchodcovia trpko zaplakali, pretože naša ctená vláda schválila zákon o tom, aby počas štátnych sviatkov boli všetky obchody zatvorené.

 

Je pol siedmej ráno a slovenský dôchodca už stepuje pred Kauflandom a čaká na siedmu hodinu, kedy sa otvoria jeho dvere. Keďže večer zaspal už o ôsmej hodine, je doružovučka vyspinkaný a pripravený tlačiť sa s ostatnými spoludôchodcami dovnútra a biť sa o najväčší kus karfiolu, ktorý je práve v akcii. Bežne pracujúci alebo študujúci človek, by sa chcel o takomto čase otáčať na druhú stranu v posteli, ale povinnosti mu to nedovolia. Hoci aj medzi pracujúcimi sa nájdu držgroši, ktorí prídu aj trikrát za deň do obchodu. Objavia sa aj takí, ktorí stepujú a nadávajú, že sa ponáhľajú alebo sa objavia zákazníci, ktorí sú drzí ako opice.

 

Ľudia si ale neuvedomujú, že voľný deň sa dá tráviť aj inak ako nakupovaním, až kým im to nakupovanie nezakáže štát. Veď to ich nezmyselné nakupovanie z nudy už bolo potrebné okresať. Keď to funguje aj v iných krajinách môže to fungovať aj tu. Aspoň tých pár dní v roku budú mať predavačky a predavači z obchodov pokoj. Nebudú počúvať o tom, že tam bola iná cena, že ste im vydali o euro menej, alebo ich hrozne ironické poznámky na veci, za ktoré vy nemôžete.

 

Ako to však vyzerá reálne v praxi? Smiešne. V deň štátneho sviatku, kedy sú obchody zavreté ľudia utekajú na čerpacie stanice. A prečo? Lebo si myslia, že tam kúpia všetko. Omyl je ale pravdou. Ich inteligencia vedie ich ústa, k bizarným otázkam. Naozaj sú takí hlúpi aby prišli pýtať na čerpaciu stanicu vanilkový cukor? Pýtať si dózu kávy alebo liter mlieka je ešte celkom pochopiteľné, aj keď tiež veľmi hlúpe. Ale pýtať si vanilkový cukor je absurdné.

 

Radšej preto neskúšajte pýtať na čerpačke vanilkový cukor, lebo sa vám dostane odpovede od kamionistu, čo stojí v rade za vami s voňajúcim vanilkovým stromčekom do auta.

Peniaze vládnu svetu

09.05.2018

Peniaze hýbu svetom. Sú všade okolo nás a sú nevyhnutnosťou v našom živote. Ľudia na prežitie v spoločnosti potrebujú peniaze. Chodia do práce aby sa mohli potom najesť, obliecť, či ísť viac »

Taliansko Janov most zrútenie obete Morandi hasiči trosky

Záchranári vytiahli spod trosiek mosta v Janove tri mŕtve telá

18.08.2018 10:34

Na najmenej 41 sa zvýšil počet obetí zrútenia časti diaľničného mosta v talianskom prístavnom meste Janov po tom, čo pod troskami našli ďalšie tri mŕtve telá.

parlament, národna rada, NR SR, budova

Prieskum: Smer sa drží na prvom mieste, nasleduje SaS a SNS

18.08.2018 10:15

Ak by sa parlamentné voľby konali v polovici augusta, vyhrala by ich strana Smer so ziskom 21,4 percenta.

útok, Taliban, Afganistan, policajt

Mier v Afganistane? Kým trvá okupácia, tak nebude, tvrdí Taliban

18.08.2018 10:10

Mier v Afganistane nebude dovtedy, kým bude v krajine pokračovať zahraničná "okupácia", vyhlásil vodca radikálneho hnutia Taliban,

Doláre

Trump navrhuje zverejňovanie polročných výsledkov firiem

18.08.2018 09:39

Donald Trump navrhuje, aby verejne obchodované firmy mali povinnosť zverejňovať výsledky iba každý polrok, ​​a nie každý štvrťrok.

marcelastory

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 1072x
Priemerná čítanosť článkov: 536x

Autor blogu

Kategórie

Archív